Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

W klimacie Moniuszki

Utworzono dnia 30.07.2019

Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zaprosił na koncert, odbywał się w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego w cyklu koncertów pt. „Znasz-li ten kraj”. 28 lipca br. wieczorny występ zdominowały gitarowe akordy i pieśni Stanisława Moniuszki, którego 200-lecie urodzin w tym roku obchodzimy.

czytaj dalej na temat: W klimacie Moniuszki

Wakacje z GOK-em

Utworzono dnia 15.07.2019

Jak każdego roku w czasie wakacji uczestnicy mieli okazję wyjechać w wiele ciekawych miejsc. Tym razem w programie „Wakacji z GOK-iem” znalazły się nie tylko miejsca zlokalizowane w naszym regionie. 

czytaj dalej na temat: Wakacje z GOK-em

Znasz-li ten kraj - zaproszenie na lipcowy koncert

Utworzono dnia 15.07.2019
Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu serdecznie zapraszają na kolejny koncert z okazji obchodów Roku Moniuszkowskiego.
czytaj dalej na temat: Znasz-li ten kraj - zaproszenie na lipcowy koncert

Koncert moniuszkowski

Utworzono dnia 01.07.2019

28 czerwca br. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie odbył się wspaniały koncert pt. "Znasz-li ten kraj" z okazji dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki w ramach obchodów "Roku Moniuszkowskiego".

czytaj dalej na temat: Koncert moniuszkowski

VII Olszyński Festiwal Talentów - prezentacje

Utworzono dnia 21.05.2019

16 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury już po raz siódmy odbył się Olszyński Festiwal Talentów. Zwycięzcom gratulujemy znakomitych występów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!

czytaj dalej na temat: VII Olszyński Festiwal Talentów - prezentacje

Prezentacje muzyczno - plastyczne

Utworzono dnia 06.03.2019

1 marca 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie odbyły się prezentacje muzyczno – plastyczne, podczas których uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności nabyte na zajęciach muzycznych pod kierunkiem intr. Mirosława Matogi oraz na zajęciach artystyczno – rękodzielniczych,  które prowadzi Pani Anna Mikler. Swoje talenty wokalne zaprezentowały również zespoły: Stokrotki, Just Seven oraz Amazonki. Wszyscy uczestnicy pięknie wystąpili za co otrzymali gromkie brawa. Dziękujemy i do zobaczenie w czerwcu!

 

   

  

czytaj dalej na temat: Prezentacje muzyczno - plastyczne

XVII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2019

Utworzono dnia 21.02.2019

Więcej informacji na:

www.absolwent.targi.pl

 

Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebook:

www.facebook.com/targi.absolwent

 
czytaj dalej na temat: XVII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2019

Dzień Kobiet 2019

Utworzono dnia 13.02.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet 2019

Ferie 2019

Utworzono dnia 13.02.2019

Aktywne ferie

 Jak co roku w okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zorganizował zajęcia dla dzieci z terenu naszej gminy. Była seria zajęć wyjazdowych, ale także wiele atrakcji na miejscu – w Olszynie i w Biedrzychowicach

  W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszynie od 28 stycznia do 8 lutego br. odbyły się zajęcia plastyczne oraz kulinarne. Uczestnicy zajęć stacjonarnych w Bibliotece wykonali przepiękne maski karnawałowe, breloki z filcu, drzewka szczęścia z kolorowych guziczków. Nie zabrakło wyjścia na sanki, pieczenia przepysznych ciasteczek, malowania na szkle oraz wielu innych ciekawych zajęć . Z kolei filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Biedrzychowicach zaprosiła uczestników  na dwa tygodnie z plastyką oraz różnorodnymi grami planszowymi ( domino, warcaby, chińczyk, uno oraz 5 sekund).Oprócz gier i zajęć plastycznych Świetlica w Biedrzychowicach przygotowała dla młodzieży wiele ,, muzycznych zabaw’’ ( karaoke, gra na instrumentach). Efekty pracy z dziećmi można podziwiać w Bibliotekach w Olszynie i Biedrzychowicach oraz na profilach facebookowych instytucji. I wreszcie oferta wyjazdowa: wycieczki w plenerze, warsztaty rękodzielnicze, wyjazdy do Multikina w Zgorzelcu, wycieczka do Jeżowa Sudeckiego na halę wspinaczkową i pochylnię. W tym roku również zorganizowano wyjazd na basen, tym razem uczestnicy korzystali z atrakcji na basenie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, teatrzyków  oraz balu karnawałowego, który zakończył tegoroczne ferie.

Na koniec warto podziękować nie tylko dzieciom za udział w zajęciach ale przede wszystkim instruktorom ( opiekunom), którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, cierpliwości oraz opiece, sprawili, że tegoroczne ferie były pełne dziecięcego uśmiechu ale co najważniejsze – BEZPIECZNE.

 

czytaj dalej na temat: Ferie 2019

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 08.02.2019

Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie. W tym pięknym przedsięwzięciu wzięły udział dzieci ze świetlicy "Kredens", zespół muzyczny " Stokrotki" oraz dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w Bibliotece. Dzieci podziękowały za troskę i bezgraniczną miłość . Dopełnieniem były warsztaty decoupage oraz słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu " Amazonki" za zaangażowanie i występ.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 27

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 158

Wszystkich: 9928