Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dyrektor

Czcionka:

Piotr Arciszewski - funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie pełni od 1 października 2018 r.

Zgodnie z § 16 ust. 2 Statutu Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie do zadań Dyrektora należy:

a) kierownictwo w sprawach działalności podstawowej i administracyjnej;
b) nadzór nad majątkiem Ośrodka Kultury;
c) ustalanie planów rzeczowych, finansowych, wniosków inwestycyjnych i sprawozdań; przedstawianie tych dokumentów organom Gminy oraz nadzór nad realizacją ustalonych planów;
d) wydawanie zarządzeń, regulaminów i instrukcji wewnętrznych;
e) wykonywanie funkcji pracodawcy w stosunku do pracowników Ośrodka Kultury;
f) organizowanie kontroli wewnętrznej i nadzorowanie jej funkcjonowania.

Kontakt: 

tel. 783 847 680

e-mail: piotr.arciszewski.gok@olszyna.pl

   Od 1 października 2018 roku, Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie ma nowego dyrektora. W drodze konkursu wybrany został Piotr Arciszewski – z zamiłowania i wykształcenia muzyk, pedagog, ale także doświadczony manager i działacz kultury.

   Pan Piotr pochodzi z Kiel, maleńkiej wsi położonej na północy Polski. Wychowywał się w wielodzietnej rodzinie, w której panowała twórcza atmosfera a miłość do muzyki – była i jest ogromną pasją.

   Muzyka interesowała Pana Piotra od zawsze. Już jako dziecko próbował swoich sił na perkusji jednak nic z tego nie wyszło . Dopiero kiedy poszedł do ogólniaka, zapisał się do szkoły muzycznej I stopnia i rozpoczął naukę gry na klarnecie. Było to jednak mało satysfakcjonujące dlatego Pan Piotr złożył dokumenty do średniej szkoły muzycznej w Białymstoku, gdzie został przyjęty. Oprócz zamiłowania do muzyki Pan Piotr był również bardzo dobrym uczniem. Jako pierwszy w historii szkoły po znakomicie zdanym egzaminie maturalnym został, wyróżniony medalem ,, Primarius” za bardzo dobre wyniki w nauce, który uprawniał go do wybrania uczelni w Białymstoku bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.

   Okres studiów również był bardzo owocny ponieważ już na drugim roku Pan Piotr rozpoczął swą przygodę ze śpiewaniem w chórze Colegium Musicum. Był to wówczas jeden z najlepszych chórów w Europie w tamtym okresie, który wygrywał szereg konkursów a także miał okazję odbyć ponad pięćset koncertów w Finlandii.

   W styczniu 1989 roku Pan Piotr podjął pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Augustowie jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych i klarnetu a później został jej wicedyrektorem. Wówczas udało się Panu Piotrowi zorganizować i przeprowadzić wiele ciekawych przedsięwzięć takich jak: Augustowskie Spotkania Zespołów Kameralnych. Założył również kursy muzykowania dla dzieci, dla których nie było już miejsca w szkole muzycznej. W tamtym okresie Pan Piotr związał swoje życie z kulturą. Po zakończeniu pracy w szkole rozpoczął swą przygodę w augustowskich placówkach jako dyrygent, prowadził również zespół złożony z osób starszych, który nazywał się ,, Złota Jesień’. Przez około trzy lata pan Piotr prowadził owy zespół jak i kursy muzykowania oraz zajęcia w szkole muzycznej.

   Po kilku latach pan Piotr objął stanowisko dyrektora w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie. Pod koniec 2007 roku praca w kulturze odeszła na dalszy plan.

    W 2008 roku, brat Pana Piotra Henryk, został dyrektorem Novostratu, firmy z kapitałem irlandzkim, którą stworzył praktycznie od samych podstaw. Pan Piotr zaczął wówczas pracę na stanowisku kierownika magazynu w Pabianicach, a potem w Łodzi. Zaczynał mając zaledwie kilkunastu pracowników, a kiedy przyjechał do Olszyny, kierował już zespołem składającym się z 120 osób. To było bardzo ważne i bogate doświadczenie w życiu Pana Piotra. Życie pisze nam jednak często inne i zaskakujące scenariusze...

Po pracy w Novostracie Pan Piotr został przedstawicielem handlowym w firmie Pregis w Gliwicach. Po zakończeniu pracy przedstawiciela handlowego pan Piotr rozpoczął funlkcję kierownika ds. technicznych na Zamku Czocha a po pewnym czasie objął funkcję specjalisty ds. zamówień w Odlewni Metali Baworowo.

     Po tak bogatych doświadczeniach zawodowych, pan Piotr powrócił do pracy w kulturze i na dzień dzisiejszy pełni obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie.


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny