Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

XVII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2019

Utworzono dnia 21.02.2019

Więcej informacji na:

www.absolwent.targi.pl

 

Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebook:

www.facebook.com/targi.absolwent

 
czytaj dalej na temat: XVII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2019

Dzień Kobiet 2019

Utworzono dnia 13.02.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet 2019

Ferie 2019

Utworzono dnia 13.02.2019

Aktywne ferie

 Jak co roku w okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zorganizował zajęcia dla dzieci z terenu naszej gminy. Była seria zajęć wyjazdowych, ale także wiele atrakcji na miejscu – w Olszynie i w Biedrzychowicach

  W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszynie od 28 stycznia do 8 lutego br. odbyły się zajęcia plastyczne oraz kulinarne. Uczestnicy zajęć stacjonarnych w Bibliotece wykonali przepiękne maski karnawałowe, breloki z filcu, drzewka szczęścia z kolorowych guziczków. Nie zabrakło wyjścia na sanki, pieczenia przepysznych ciasteczek, malowania na szkle oraz wielu innych ciekawych zajęć . Z kolei filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Biedrzychowicach zaprosiła uczestników  na dwa tygodnie z plastyką oraz różnorodnymi grami planszowymi ( domino, warcaby, chińczyk, uno oraz 5 sekund).Oprócz gier i zajęć plastycznych Świetlica w Biedrzychowicach przygotowała dla młodzieży wiele ,, muzycznych zabaw’’ ( karaoke, gra na instrumentach). Efekty pracy z dziećmi można podziwiać w Bibliotekach w Olszynie i Biedrzychowicach oraz na profilach facebookowych instytucji. I wreszcie oferta wyjazdowa: wycieczki w plenerze, warsztaty rękodzielnicze, wyjazdy do Multikina w Zgorzelcu, wycieczka do Jeżowa Sudeckiego na halę wspinaczkową i pochylnię. W tym roku również zorganizowano wyjazd na basen, tym razem uczestnicy korzystali z atrakcji na basenie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, teatrzyków  oraz balu karnawałowego, który zakończył tegoroczne ferie.

Na koniec warto podziękować nie tylko dzieciom za udział w zajęciach ale przede wszystkim instruktorom ( opiekunom), którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, cierpliwości oraz opiece, sprawili, że tegoroczne ferie były pełne dziecięcego uśmiechu ale co najważniejsze – BEZPIECZNE.

 

czytaj dalej na temat: Ferie 2019

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 08.02.2019

Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie. W tym pięknym przedsięwzięciu wzięły udział dzieci ze świetlicy "Kredens", zespół muzyczny " Stokrotki" oraz dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w Bibliotece. Dzieci podziękowały za troskę i bezgraniczną miłość . Dopełnieniem były warsztaty decoupage oraz słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu " Amazonki" za zaangażowanie i występ.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

Zbierali z klasą

Utworzono dnia 08.02.2019

 

Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko oraz Robot Paluszek przyjechali ze specjalnym pro-ekologicznym spektaklem do Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie. To podsumowanie projektu edukacyjno-ekologicznego "Zbieraj z klasą" organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu. Relacja już wkrótce:) zaglądajcie na stronę www.luzyce.info i na profil na FB.

czytaj dalej na temat: Zbierali z klasą

Wieczorne kolędowanie

Utworzono dnia 08.02.2019

11 stycznie br, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie wypełniła się laureatami I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz ich rodzicami. Była to okazja nie tylko do wysłuchania wykonań kolęd zaprezentowanych przez dzieci, młodzież i dorosłych, ale przede wszystkim do wspólnego kolędowania.

  Każde pierwsze konkursowe miejsce dodatkowo zostało nagrodzone upominkami ufundowanymi przez starostę lubańskiego, Walerego Czarneckiego, a wręczyła je w imieniu starosty przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego Halina Białoń. Oprócz wykonawców na scenie pojawili się gościnnie Sandra Moch z kolędą ,, Kołysanka dla Jezusa” oraz Łowcy bluesa ( Zbigniew Szpilarewicz, Maciej Tokarz, Włodzimierz Zdzienicki), którzy zaprezentowali kolędę pt. ,, Skrzypi wóz’’. Całość podsumowali dyrektor Piotr Arciszewski oraz burmistrz Leszek Leśko , którzy pogratulowali talentu oraz ciekawych aranżacji zaprezentowanych przez uczestników konkursu.

  Na finałową kolędę pt. ,, Bóg się rodzi’’ organizatorzy kolędowej wieczornicy zaprosili wszystkich wykonawców oraz widzów. Był to śpiew pełen radości, który znakomicie podsumował to świąteczne wydarzenie.

czytaj dalej na temat: Wieczorne kolędowanie

Z kolędą na ustach

Utworzono dnia 08.02.2019

9 stycznia br. kilkudziesięciu wykonawców stanęło przed jury, aby śpiewająco zdać egzamin z kolędowania podczas I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Finałem konkursu było Wieczorne kolędowanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie, na którym zaprezentowali sie laureaci.

Inicjatorem I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek był dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie Piotr Arciszewski. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności młodych olszynian - przedszkolaków i uczniów naszych gminnych szkół a także dorosłych. Jury, w którego skład weszli: dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk ( przewodniczący), Tomasz Maj oraz Piotr Arciszewski. Jak podkreślił przewodniczący jury - ocena występujących nie była łatwym zadaniem. Każdy występ przyniósł coś nowego. Jednak w zasadniczych kwestiach członkowie komisji oceniającej byli absolutnie zgodni.

Wśród solistów w kategorii kl. I - III szkół podstawowych I miejsce zajęła Julia Lelko, II ex aequo - Dominika Bialon oraz Martynka Durda, a III - Marcin Cymbałko; w kategorii kl. IV - VII szkół podstawowych ; I miejsce Hubert Baran, II ex aequo - Dominik Matoga i Zazanna Harasimow, a III miejsce zajęła Jagoda Smajda: w kategorii kl. VIII szkół podstawowych i III gimnazjum: I miejsce zajęła Beata Dobrucka; w kategorii uczniów szkół średnich; I - Kustyna Marciniuk i II - Agata Kuniec.

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły również zespoły. W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym: I miejcse  - Przedszkolne Zajączki; w kategorii kl. I - VI szkół podstawowych: I miejsce  - Stokrotki, II - Super Duo, a III - Just Seven; w kategorii kl. VII - VIII szkół podstawowych i  III gimnazjum I miejsce wyśpiewał zespół Klasa III B Gimnazjum; w kategorii uczniów szkół średnich laureatem został zespół Zjawa, zdobywając I miejsce, a wśród dorosłych I miejsce ex aequo zajęły zespoły: Amazonki oraz Bielanki 60 +.

Gazeta Olszyńska, styczeń 2019, Nr 1 ( 34)

czytaj dalej na temat: Z kolędą na ustach

Mikołaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Utworzono dnia 31.01.2019

6 grudnia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie odwiedził...Mikołaj. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez GOK otrzymały paczuszki. Oprócz prezentów był występ ,, Stokrotek", które pod czujnym okiem Pana Mirosława Matogi zaśpiewały piękne piosenki. Na koniec wszystkie dzieci wraz z rodzicami - no i oczywiście z samym Mikołajem- uczestniczyli w zabawie oraz wspólnym śpiewaniu.

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny