Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wieczór patriotyczny

Utworzono dnia 25.01.2019

Narodowe Święto Niepodległości w stulecie jej odzyskania zakończył Wieczór Pieśni Patriotycznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie. Była to okazja do podziękowań, ale przede wszystkim wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, których treść niesie z sobą tęsknotę za wolnością i dumę z polskiej historii.

Wieczór Pieśni Patriotycznej otworzył dyrektor Piotr Arciszewski zaproszeniem do odśpiewania hymnu państwowego. Potem przyszedł czas na podziękowania za wsparcie w organizacji I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej dla przedstawicieli lokalnego samorządu i instytucji, bez których to przedsięwzięcie nie miałoby takiego rozmachu i rangi.

Wyrazy uznania wyraził również prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Olszyńskiej Olsna 1254 Zbigniew Madurowicz, który wręczył wyróżnionym osobom specjalne banknoty wyemitowane przez Narodowy Bank Polski z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Wieczór Pieśni Patriotycznej to przecież przede wszystkim muzyka. Na scenie ośrodka kultury wystąpili laureaci I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej – Hubert Baran, Dominik Matoga, Bartłomiej Smusz, Sandra Moch, zespoły: ,, Duet’’, ,, Stokrotki'', ,,Wesołe Nutki’’, ,, Fasolki’’, oraz ,, Klasa III B’’. W ramach świątecznej niespodzianki krótki recital zaprezentowały zespoły ,,Amazonki’’ oraz ,, Bielanki 60 +’’, a na koniec solowy występ dyrektor Piotr Arciszewski, śpiewając piosenkę pt. ,, Bywaj, dziewcze zdrowe’’. Wieczór Pieśni Patriotycznej zakończyło odśpiewanie ,, Roty’’.

 

 

Gazeta Olszyńska, Nr 11 (32), Listopad 2018 r.

czytaj dalej na temat: Wieczór patriotyczny

Z pieśnią na ustach

Utworzono dnia 25.01.2019

Zainteresowanie śpiewaniem patriotycznych pieśni w I Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych, który odbył się 5 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie, było duże wśród uczniów olszyńskich szkół. Każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej i pokazać, co mu w duszy gra.

  Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wykazali się dużą kreatywnością i talentem wokalno- instrumentalnym. Przedstawili bogaty i ciekawy repertuar. Przez pieśni śpiewane przez solistów i zespoły znalazły się m.in. : Pierwsza Kadrowa, Wolność, Rozkwitały paki białych róż, Wojenko, wojenko, Dziewczyna z granatem, Hej, hej ułani. Jury - Paweł Okienko, Tomasz Maj i Piotr Arciszewski – miało więc trudne zadanie.

  W kategorii soliści klasy I – III szkół podstawowych – 1. miejsce zajęła uczennica - Julia Jerzak, soliści klasy IV – VII szkół podstawowych – 1. miejsce zajął Hubert Baran, 2. - Dominik Matoga, a 3. - Bartłomiej Smusz, soliści szkoły ponadgimnazjalne – 1. miejsce wyśpiewała Sandra Moch. W kategorii zespoły klasy od I – VI szkół podstawowych - 1. miejsce zajął zespół ,,Duet’’, 2. miejsce ,, Stokrotki’’, 3. miejsce ex aequo zespoly ,, Wesołe nutki’’oraz ,,Fasolki’’, zespoły klasy VII- VIII szkół podstawowych i klasa III gimnazjum – 1. miejsce zajęli uczniowie z klasy III B gimnazjum, a 2. - zespół ,, Ósemeczka’’ - uczennice z klasy VIII.

  Na zakończenie przesłuchań ogłoszono wyniki i wręczono nagrody, które ufundowali : Instytut Pamięci Narodowej, Burmistrz Olszyny oraz Starosta Lubański.Laureaci konkursu mieli okazję powtórnie zaprezentować swój kunszt podczas ,,Wieczoru Pieśni Patriotycznej’’, który odbył się 11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był dyrektor ośrodka kultury Piotr Arciszewski.

 

Gazeta Olszyńska, Nr 11 ( 32), Listopad 2018 r.

czytaj dalej na temat: Z pieśnią na ustach

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019

Utworzono dnia 01.01.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie serdecznie zaprasza na I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
9 stycznia 2019 r. - godz. 9.00

oraz
Wieczorne kolędowanie
11 stycznia 2019 r. - godz. 17.00

czytaj dalej na temat: I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019

Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego

Utworzono dnia 20.12.2018
Dużo ciepła, spokoju, zrozumienia i chwil spędzonych w rodzinnym gronie. 
Zdrowia, wszelkiej pomyślności, mnóstwa kreatywności i odpoczynku 
od codziennych trosk oraz świąt Bożego Narodzenia niosących nadzieję na nadchodzący Nowy Rok 2019
życzą
Dyrektor Piotr Arciszewski
oraz Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie
czytaj dalej na temat: Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego

Festiwal Potraw 2018 - Ziemniaki kwestią smaku

Utworzono dnia 01.10.2018

Rada Sołecka w Biedrzychowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie serdecznie zapraszają na tegoroczny Festiwal Potraw w Biedrzychowicach, który tym razem odbywać się będzie pod znakiem potraw ziemniaczanych.

czytaj dalej na temat: Festiwal Potraw 2018 - Ziemniaki kwestią smaku

Kursy językowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Utworzono dnia 20.08.2018

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zaprasza na kursy językowe. Początek zajęć 10 września br.
Szczegóły na plakacie.

czytaj dalej na temat: Kursy językowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

WAKACJE 2018 - program

Utworzono dnia 02.07.2018

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie serdecznie zaprasza na wakacyjny wypoczynek z kulturą.

czytaj dalej na temat: WAKACJE 2018 - program

ŻYCIE JEST CUDEM - spotkanie z Dorotą Łosiewicz

Utworzono dnia 19.02.2018

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki Doroty Łosiewicz pt. "ŻYCIE JEST CUDEM".

czytaj dalej na temat: ŻYCIE JEST CUDEM - spotkanie z Dorotą Łosiewicz

Wywiadówka Muzyczno-Plastyczna

Utworzono dnia 16.02.2018

15 lutego br. w Sali Widowiskowe Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie odbyła się Wywiadówka Muzyczno-Plastyczna.

czytaj dalej na temat: Wywiadówka Muzyczno-Plastyczna

Aktywne ferie

Utworzono dnia 16.02.2018

Jak co roku w okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zorganizował zajęcia dla dzieci z terenu naszej gminy. Była seria zajęć wyjazdowych, ale także wiele atrakcji na miejscu – w Olszynie i Biedrzychowicach.

czytaj dalej na temat: Aktywne ferie

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny