Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zbierali z klasą

Utworzono dnia 08.02.2019

 

Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko oraz Robot Paluszek przyjechali ze specjalnym pro-ekologicznym spektaklem do Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie. To podsumowanie projektu edukacyjno-ekologicznego "Zbieraj z klasą" organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu. Relacja już wkrótce:) zaglądajcie na stronę www.luzyce.info i na profil na FB.

czytaj dalej na temat: Zbierali z klasą

Wieczorne kolędowanie

Utworzono dnia 08.02.2019

11 stycznie br, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie wypełniła się laureatami I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz ich rodzicami. Była to okazja nie tylko do wysłuchania wykonań kolęd zaprezentowanych przez dzieci, młodzież i dorosłych, ale przede wszystkim do wspólnego kolędowania.

  Każde pierwsze konkursowe miejsce dodatkowo zostało nagrodzone upominkami ufundowanymi przez starostę lubańskiego, Walerego Czarneckiego, a wręczyła je w imieniu starosty przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego Halina Białoń. Oprócz wykonawców na scenie pojawili się gościnnie Sandra Moch z kolędą ,, Kołysanka dla Jezusa” oraz Łowcy bluesa ( Zbigniew Szpilarewicz, Maciej Tokarz, Włodzimierz Zdzienicki), którzy zaprezentowali kolędę pt. ,, Skrzypi wóz’’. Całość podsumowali dyrektor Piotr Arciszewski oraz burmistrz Leszek Leśko , którzy pogratulowali talentu oraz ciekawych aranżacji zaprezentowanych przez uczestników konkursu.

  Na finałową kolędę pt. ,, Bóg się rodzi’’ organizatorzy kolędowej wieczornicy zaprosili wszystkich wykonawców oraz widzów. Był to śpiew pełen radości, który znakomicie podsumował to świąteczne wydarzenie.

czytaj dalej na temat: Wieczorne kolędowanie

Z kolędą na ustach

Utworzono dnia 08.02.2019

9 stycznia br. kilkudziesięciu wykonawców stanęło przed jury, aby śpiewająco zdać egzamin z kolędowania podczas I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Finałem konkursu było Wieczorne kolędowanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie, na którym zaprezentowali sie laureaci.

Inicjatorem I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek był dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie Piotr Arciszewski. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności młodych olszynian - przedszkolaków i uczniów naszych gminnych szkół a także dorosłych. Jury, w którego skład weszli: dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk ( przewodniczący), Tomasz Maj oraz Piotr Arciszewski. Jak podkreślił przewodniczący jury - ocena występujących nie była łatwym zadaniem. Każdy występ przyniósł coś nowego. Jednak w zasadniczych kwestiach członkowie komisji oceniającej byli absolutnie zgodni.

Wśród solistów w kategorii kl. I - III szkół podstawowych I miejsce zajęła Julia Lelko, II ex aequo - Dominika Bialon oraz Martynka Durda, a III - Marcin Cymbałko; w kategorii kl. IV - VII szkół podstawowych ; I miejsce Hubert Baran, II ex aequo - Dominik Matoga i Zazanna Harasimow, a III miejsce zajęła Jagoda Smajda: w kategorii kl. VIII szkół podstawowych i III gimnazjum: I miejsce zajęła Beata Dobrucka; w kategorii uczniów szkół średnich; I - Kustyna Marciniuk i II - Agata Kuniec.

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły również zespoły. W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym: I miejcse  - Przedszkolne Zajączki; w kategorii kl. I - VI szkół podstawowych: I miejsce  - Stokrotki, II - Super Duo, a III - Just Seven; w kategorii kl. VII - VIII szkół podstawowych i  III gimnazjum I miejsce wyśpiewał zespół Klasa III B Gimnazjum; w kategorii uczniów szkół średnich laureatem został zespół Zjawa, zdobywając I miejsce, a wśród dorosłych I miejsce ex aequo zajęły zespoły: Amazonki oraz Bielanki 60 +.

Gazeta Olszyńska, styczeń 2019, Nr 1 ( 34)

czytaj dalej na temat: Z kolędą na ustach

Mikołaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Utworzono dnia 31.01.2019

6 grudnia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie odwiedził...Mikołaj. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez GOK otrzymały paczuszki. Oprócz prezentów był występ ,, Stokrotek", które pod czujnym okiem Pana Mirosława Matogi zaśpiewały piękne piosenki. Na koniec wszystkie dzieci wraz z rodzicami - no i oczywiście z samym Mikołajem- uczestniczyli w zabawie oraz wspólnym śpiewaniu.

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Wieczór patriotyczny

Utworzono dnia 25.01.2019

Narodowe Święto Niepodległości w stulecie jej odzyskania zakończył Wieczór Pieśni Patriotycznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie. Była to okazja do podziękowań, ale przede wszystkim wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, których treść niesie z sobą tęsknotę za wolnością i dumę z polskiej historii.

Wieczór Pieśni Patriotycznej otworzył dyrektor Piotr Arciszewski zaproszeniem do odśpiewania hymnu państwowego. Potem przyszedł czas na podziękowania za wsparcie w organizacji I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej dla przedstawicieli lokalnego samorządu i instytucji, bez których to przedsięwzięcie nie miałoby takiego rozmachu i rangi.

Wyrazy uznania wyraził również prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Olszyńskiej Olsna 1254 Zbigniew Madurowicz, który wręczył wyróżnionym osobom specjalne banknoty wyemitowane przez Narodowy Bank Polski z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Wieczór Pieśni Patriotycznej to przecież przede wszystkim muzyka. Na scenie ośrodka kultury wystąpili laureaci I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej – Hubert Baran, Dominik Matoga, Bartłomiej Smusz, Sandra Moch, zespoły: ,, Duet’’, ,, Stokrotki'', ,,Wesołe Nutki’’, ,, Fasolki’’, oraz ,, Klasa III B’’. W ramach świątecznej niespodzianki krótki recital zaprezentowały zespoły ,,Amazonki’’ oraz ,, Bielanki 60 +’’, a na koniec solowy występ dyrektor Piotr Arciszewski, śpiewając piosenkę pt. ,, Bywaj, dziewcze zdrowe’’. Wieczór Pieśni Patriotycznej zakończyło odśpiewanie ,, Roty’’.

 

 

Gazeta Olszyńska, Nr 11 (32), Listopad 2018 r.

czytaj dalej na temat: Wieczór patriotyczny

Z pieśnią na ustach

Utworzono dnia 25.01.2019

Zainteresowanie śpiewaniem patriotycznych pieśni w I Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych, który odbył się 5 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie, było duże wśród uczniów olszyńskich szkół. Każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej i pokazać, co mu w duszy gra.

  Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wykazali się dużą kreatywnością i talentem wokalno- instrumentalnym. Przedstawili bogaty i ciekawy repertuar. Przez pieśni śpiewane przez solistów i zespoły znalazły się m.in. : Pierwsza Kadrowa, Wolność, Rozkwitały paki białych róż, Wojenko, wojenko, Dziewczyna z granatem, Hej, hej ułani. Jury - Paweł Okienko, Tomasz Maj i Piotr Arciszewski – miało więc trudne zadanie.

  W kategorii soliści klasy I – III szkół podstawowych – 1. miejsce zajęła uczennica - Julia Jerzak, soliści klasy IV – VII szkół podstawowych – 1. miejsce zajął Hubert Baran, 2. - Dominik Matoga, a 3. - Bartłomiej Smusz, soliści szkoły ponadgimnazjalne – 1. miejsce wyśpiewała Sandra Moch. W kategorii zespoły klasy od I – VI szkół podstawowych - 1. miejsce zajął zespół ,,Duet’’, 2. miejsce ,, Stokrotki’’, 3. miejsce ex aequo zespoly ,, Wesołe nutki’’oraz ,,Fasolki’’, zespoły klasy VII- VIII szkół podstawowych i klasa III gimnazjum – 1. miejsce zajęli uczniowie z klasy III B gimnazjum, a 2. - zespół ,, Ósemeczka’’ - uczennice z klasy VIII.

  Na zakończenie przesłuchań ogłoszono wyniki i wręczono nagrody, które ufundowali : Instytut Pamięci Narodowej, Burmistrz Olszyny oraz Starosta Lubański.Laureaci konkursu mieli okazję powtórnie zaprezentować swój kunszt podczas ,,Wieczoru Pieśni Patriotycznej’’, który odbył się 11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był dyrektor ośrodka kultury Piotr Arciszewski.

 

Gazeta Olszyńska, Nr 11 ( 32), Listopad 2018 r.

czytaj dalej na temat: Z pieśnią na ustach

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019

Utworzono dnia 01.01.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie serdecznie zaprasza na I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
9 stycznia 2019 r. - godz. 9.00

oraz
Wieczorne kolędowanie
11 stycznia 2019 r. - godz. 17.00

czytaj dalej na temat: I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019

Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego

Utworzono dnia 20.12.2018
Dużo ciepła, spokoju, zrozumienia i chwil spędzonych w rodzinnym gronie. 
Zdrowia, wszelkiej pomyślności, mnóstwa kreatywności i odpoczynku 
od codziennych trosk oraz świąt Bożego Narodzenia niosących nadzieję na nadchodzący Nowy Rok 2019
życzą
Dyrektor Piotr Arciszewski
oraz Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie
czytaj dalej na temat: Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego

Festiwal Potraw 2018 - Ziemniaki kwestią smaku

Utworzono dnia 01.10.2018

Rada Sołecka w Biedrzychowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie serdecznie zapraszają na tegoroczny Festiwal Potraw w Biedrzychowicach, który tym razem odbywać się będzie pod znakiem potraw ziemniaczanych.

czytaj dalej na temat: Festiwal Potraw 2018 - Ziemniaki kwestią smaku

Kursy językowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Utworzono dnia 20.08.2018

Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zaprasza na kursy językowe. Początek zajęć 10 września br.
Szczegóły na plakacie.

czytaj dalej na temat: Kursy językowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 27

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 158

Wszystkich: 9928