Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie

Koncert moniuszkowski

Utworzono dnia 01.07.2019

28 czerwca br. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie odbył się wspaniały koncert pt. "Znasz-li ten kraj" z okazji dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki w ramach obchodów "Roku Moniuszkowskiego".

Wykonawcami koncertu byli: Magdalena Wachowska - mezzosopran; Annette Rossel - skrzypce oraz Jerzy Owczarz - fortepian (dyrektor artystyczny Dolnośląskich Salonów Muzycznych). Koncert w Olszynie zamykał cykl koncertów realizowanych w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, w którym uczestniczyło wiele instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Na realizację koncertu w Olszynie udało się pozyskać środki finansowe z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, za co składam serdeczne podziękowania panu dyrektorowi Igorowi Wójcikowi oraz panu Arkadiuszowi Włodarskiemu, który był opiekunem naszego projektu.

Artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Pan Jerzy przepięknie prowadził cały koncert, z wielkim wdziękiem i dużą kulturą osobistą. Jego gra solowa jak również akompaniament były niezwykłe, pełne wspaniałej interpretacji i wyczucia muzyki romantycznej. Pani Magdalena wspaniale interpretowała wszystkie pieśni prezentując nieprzeciętne walory swojego mezzosopranu. Pani Annette grała na skrzypcach z ogromnym uczuciem i wirtuozerią. Z pewnością była to wielka uczta duchowa dla tych wszystkich, którym udało się przybyć na ten koncert. Niestety nie była to zbyt liczna grupa pomimo tego, że informacja o koncercie została przekazana lokalnej społeczności zdecydowanie wcześniej, wystosowaliśmy bardzo wiele imiennych zaproszeń na to wielkie i przepiękne wydarzenie artystyczne. Chciałbym zwrócić się z wielką prośbą do całej lokalnej społeczności, by bardziej interesowała się tym, co oferuje im GOK w Olszynie. Jest mi bardzo przykro, że pojawiają się głosy jakoby u nas nic lub niewiele się działo. Natomiast gdy odbywa się tak wielkie wydarzenie artystyczne, którym, jak wspomniałem, z pewnością był ten koncert, przychodzi na nie tak nieliczna grupa.

26 lipca 2019 r. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie odbędzie się drugi koncert z cyklu "Znasz-li ten kraj" w wykonaniu Macieja Arciszewskiego i moim, na który serdecznie zapraszam. Plakaty pojawią się niebawem. 

Piotr Arciszewski

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 173

W poprzednim miesiącu: 161

Wszystkich: 12395