Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie

Bielanie

BIELANIE - zespół powstał w 2016 roku w ramach projektu „Aktywni Seniorzy = Aktywny Region” pod nazwą "Bielanki 60+", realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Na początku zrzeszał seniorów z całej gminy Olszyna, a udział w nim brali członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora Bielany z Biedrzychowic oraz Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym „Amazonka” z Olszyny. Muzyczną opiekę sprawował nad nim instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie Mirosław Matoga.

Po zakończeniu projektu seniorzy z Biedrzychowic postanowili kontynuować działalność pod tą samą nazwą, ale z nowym składem i nowym prowadzącym. Kierownikiem zespołu została prezes biedrzychowickiego stowarzyszenia Barbara Guminiak, muzyczną opiekę sprawował ówczesny instruktor Gminnego Ośrodka Kultury Zbigniew Szpilarewicz, a w skład zespołu weszli przede wszystkim członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora Bielany. Zespół działał jako sekcja Stowarzyszenia Klub Seniora Bielany. Bielanki brały udział w gminnych, sołeckich i parafialnych uroczystościach. Każdego tygodnia spotykały się na próbach, angażowały się, uczestnicząc w projektach społecznych, m.in. współpracując z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w Warszawie.

Od połowy 2019 roku nastąpiła zmiana nazwy i formy funkcjonowania zespołu. Bielanie obecnie działają w ramach oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie skierowanej do osób starszych, a spotykają się wkażdy czwartek w Świetlicy Wiejskiej w Biedrzychowicach, ćwicząc pod kierunkiem Zbigniewa Szpilarewicza. Zespół śpiewających seniorów to znakomity sposób na wzmacnianie więzi międzypokoleniowych, kultywowanie tradycji, integrację osób starszych, które dzięki temu mogą aktywnie uczestniczyć w życiu swojej wsi i gminy Olszyna.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny