Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie

Patriotyczne obchody

Utworzono dnia 12.11.2019

8  listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie odbył się II Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 9.00. Występujące dzieci i młodzież szkolną oceniało trzyosobowe jury w składzie: Urszula Ślusarz (przewodnicząca), Bartosz Kuświk oraz Piotr Arciszewski. Nagrody dla laureatów konkursu ufundował Senator RP Rafał Ślusarz. Po przesłuchaniach konkursowych podsumowanie przedstawiła przewodnicząca jury Urszula Ślusarz, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. O wielkiej wadze i randze konkursu mówiły również Urszula Maga - dyrektor Biura Senatora RP Rafała Ślusarza oraz sekretarz gminy Halina Białoń, które również wręczały nagrody laureatom. W trakcie konkursu panowała podniosła atmosfera związana z tematyką wykonywanych pieśni. Na zakończenie pogratulowałem wszystkim uczestnikom konkursu, uczniom, nauczycielom i instruktorom, którzy zaangażowali się w przygotowania. Podziękowałem również członkom jury, dyrektorom szkół oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie.

Laureaci konkursu byli również głównymi wykonawcami podczas Wieczoru Pieśni Patriotycznej, który odbył się 11 listopada br. o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na koncert przybyła bardzo duża liczba publiczności, co pozwala mieć nadzieję na przyszłość. Po powitaniu wszystkich zaprosiłem wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, złożenia wieńca i zapalenia znicza pod obeliskiem, by uczcić pamięć wszystkich tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę. Ponieważ stan zdrowia burmistrza Leszka Leśki nie pozwolił mu na wspólne świętowanie, w jego imieniu pod obeliskiem wypowiedział się przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wypych. W tym dniu pogoda była również bardzo łaskawa, dzień był bardzo piękny, co również z pewnością wpłynęło na to, że uroczystość pod obeliskiem była bardzo godna i podniosła.

Po złożeniu wieńca i zapaleniu znicza wszyscy wróciliśmy na salę widowiskową, by oddać się w dalszej części uczcie duchowej, przeżywając wspólnie z wykonawcami treści i emocje zawarte w prezentowanych piosenkach. W imieniu senatora Rafała Ślusarza wręczyłem wszystkim wykonawcom Dyplomy Uznania, co z pewnością podniosło również rangę tej uroczystości.

Wśród publiczności gościliśmy również zacnego jubilata ks. Jana Nowaka, proboszcza parafii św. Antoniego w Biedrzychowicach, który tego dnia obchodził właśnie swoje urodziny. Wspólnie z zespołem „Amazonka”, który znajdował się już na scenie, publiczność zaśpiewała zacnemu jubilatowi okolicznościowe „Sto lat”, w imieniu własnym i zebranej publiczności złożyłem życzenia i wręczyłem symboliczną wiązankę. Spotkało się to z bardzo ciepłym odbiorem, co w kilku słowach wyraził ks. Jan.

Na zakończenie uroczystości, wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę” jako przejaw naszego patriotyzmu.

Pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy chociażby w najmniejszym stopniu, przyczynili się do tak pięknego wspólnego świętowania.

Piotr Arciszewski

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 173

W poprzednim miesiącu: 161

Wszystkich: 12395